İmam Hasan Mücteba’nın Kutlu Veladeti.

Bugün HK. 15 Ramazan ( Miladi 31 Mayıs 2018) Ehlibeyt imamlarının ikincisi İmam Hasan Mücteba’nın –as- kutlu veladet yıldönümüdür.

HK. 15 Ramazan’ın 3. yılında Medine kentinde dünyaya gelen İmam Hasan –as-, Emirülmüminin Hz. Ali –as- ve Hz Resulullah’ın muhterem kızı Hz. Fatıma’nın –sa- ilk evladıdır.

Hz. Ali –as- ve Hz. Fatıma –sa- ilk çocukları dünyaya geldiği ilk günde Resulullah –saav- efendimizin yanına giderek o hazretten çocuklarına bir isim seçmesini istediler. Resulullah Efendimiz –saav- sevgili torunu için iyilik ve güzellik sahibi anlamına gelen “Hasan” ismini seçti.

İmam Hasan –as- hayatının ilk 7 yılını büyük babası Resul Ekrem’in –saav- sevgi dolu kucağında geçirme iftiharına sahiptir.

İmam Hasan –as- bu süre içinde Resulullah’ın –saav- değerli varlığından büyük feyizler aldı ve ardından 30 yıl boyunca babası Emirülmüminin Ali –as- zeki ve sadık bir öğrenci ve yaver oldu.

İran Gerçekleri olarak İmam Hasan’ın –as- mübarek veladetini tüm İslam dünyasına ve özellikle ehlibeyt aşıklarına kutluyoruz.

vahdetinsesi.com

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*