”Pek uzak olmayan bir gelecekte Filistin milleti muzaffer olacak.”

İslam İnkılabı Rehberi bu sabah Filistin İslami Cihad Lideri ve yetkilileri ile yaptığı görüşmede; Filistin’in çok yakın zamanda özgürlüğüne kavuşup ve son zaferin Filistinlilere ait olacağını vurguladı.

Ayetullah Hamanei, Ziyad el-Nehale ile yaptığı görüşmede; Direnişin sonucu zaferdir. Filistin halkı da şimdiye kadar Siyonist rejim karşısında yaptığı direnişin sonucu olarak zafer elde edecektir. Arap ordularını yenen Siyonist ordusunun son yıllarda Filistin halkı direnişi karşısında yenildiğini görüyoruz ve Allah’ın izni ile Filistin halkını daha büyük başarılar bekliyor. Siyonist rejim bir defa 22 günlük savaştan sonra, bir defa 8 günlük savaştan sonra ve en son olarak 48 saatlik savaştan sonra ateşkesin yapılmasını istedi. Bunların hepsi gasıp Siyonist rejiminin diz çökmesinin belirtileridir.

Ayetullah Hamanei, İran İslam Cumhuriyetine Filistin’e olan desteğinden dolayı yapılan baskılara işaret ederek; biz Filistin’e olan desteğimizi ilahi, dini ve akli bir görev olarak görüyoruz ve bu baskılar bizim bu destekten vazgeçmemize neden olamaz.

İslam İnkılabı Rehberi, İslami Cihad’ın eski başkanı Ramazan Abdullah’ın hastalığına işaret ederek onun için Allah’tan şifalar dilediğini söyledi.

Yapılan görüşmede Ziyad el-Nehale de Filistin halkının İsrail karşısındaki direnişlerinin devam edeceğini vurgulayarak, direniş teşkilatları örgütlerinin her geçen zaman yetenek ve hazırlıklarının daha da artacağını belirtti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*